Geen sambavoetbal, maar nederlaag Ajax; 1-0

Ajax heeft het trainingskamp in Brazilië afgesloten met een 1-0 nederlaag tegen Palmeiras. Vooral in de eerste helft ging het spel op en neer. In de tweede helft was Ajax de betere partij, maar dat leverde geen grote kansen op. Pedro Carmona scoorde diep in de blessuretijd de enige goal. Er vielen vrij veel gele kaarten. Aan de kant van Ajax kregen Enoh, Vertonghen, Alderweireld en Bouy geel, Assunção bij Palmeiras
Ajax kwam in het begin van de eerste helft een paar keer goed weg. De Braziliaanse topclub kwam er een paar keer gevaarlijk uit, wat tot een aantal kansen leidde. Doelman Kenneth Vermeer zat er een paar keer goed aan, maar oogde af en toe ook zeer onzeker met zijn ingrepen. Aan de andere kant kwam Ajax er meerdere keren uit met zeer snelle en goed gecombineerde counters, maar gevaarlijk werd het niet.
In de tweede helft deed Ajax de nodige wisselingen, waaronder Ouasim Bouy. Het spel van de Amsterdammers was erg slordig, ondanks het zeer natte veld oogde Ajax zeer ongeconcentreerd in de passing. Bouy was de meest opvallende man aan Ajax’ zijde, de jonge middenvelder wist meerdere perfect geplaatste passes te geven. Vlak voor tijd kregen Klaassen en Serero nog kansen, maar doelman Deola wist hun schoten te keren.
Diep in de blessuretijd (94ste minuut) wist Pedro Carmona alsnog de enige treffer van de wedstrijd te maken. Daarvoor hadden de Brazilianen een aantal schoten van afstand naast het doel van Cillessen gewerkt.











Waarom draagt Verhoeven een Brasil shirt?
Tja… het was weer niet om aan te zien. Wat een dramatisch voetbal zien we toch de laatste maanden onder de Boer. Ik heb niks tegen de man en hoop dat hij nog jaren blijft zitten maar er lijkt gewoon 0,0 chemie tussen de spelers te zijn. Of iedereen is hopeloos uit vorm??
Dan kan er wel weer gezegd worden dat het maar vriendschappelijk was maar ik denk dat we met zijn allen wel eens snakken naar een overwinning met op zijn minst 2 doelpunten verschil of zo.
Kortom, ik zie ons absuluut geen potten breken volgende weken.
ik vond het een dramatische wedstrijd van Ajax niet om aan te zien
ik vond bouy,klaassen maar ook serero vrij aardig ballen af en toe en weet je waarom? omdat ze gewoon de bal lieten gaan, gewoon lekker die bal rondspelen, gewoon simpel die bal rondspelen met af en toe eens een lekkere versnelling, af en toe eens lekker de combinatie aangaan met veel beweging.
hoe moeilijk is het nou zeg? snappen spelers als janssen, vertonghen, alderweireld etc. nou echt niet dat je niet elke keer een tikkie breed moet doen en dan maar wachten totdat je de bal terugkrijgt…
snappen ze nou echt niet dat je eens wat meer moet bewegen?
vertonghen, pass die bal diep en ga dan verdomme eens naar voren schuiven! schuif eens over janssen heen als je hem de bal hebt gegeven.
geld ook voor alderweireld, bovendien is een middenveld met enoh en janssen nog steeds te statisch, even buiten het feit om dat ze allebei een 3 kregen voor hun optreden vandaag (janssen misschien een 2 of 1) moeten ook die spelers eens wat meer bewegen.
en ja ik weet dat dat hun kracht niet is maar als dat zo is dan moet je maar een ander middenveld neerzetten!
ik vind namelijk dat als je 4-3-3 speelt dat er minstens 2 middenvelders goed door bewegen etc.
eriksen is 1 maar wie is de 2e? vorig seizoen en 2 seizoenen geleden was dat de zeeuw namelijk maar nu helemaal niemand…
en als enoh of janssen het niet doet dan moet vertonghen het maar doen of zo maar hij doet het ook niet.
kortom, dit kan gewoon niet zo langer, please, doe er iets aan, ik wil niet meer een inspiratieloos ajax zien dat zonder lef speelt!
Ik vond ons aller AJAX in de tweede helft een stuk beter met de jeugd, en het werd een stuk gevaarlijker toen Davy Klaassen er in kwam.
Het was inderdaad wel even een visitekaartje wat we daar in Brazilië hebben afgegeven.. Die staan voortaan te springen om bij het grote Ajax te komen voetballen. Ik hoop volgende week op betere prestaties!
Ik ben altijd benieuwd wat er geschreven zou worden indien de uitslag 3 tegen 1 zou zij geweest. Dat had namelijk gekund nee dat had zo moeten zijn. Drie uitgespeelde kansen die gewoon afgemaakt moeten worden.Was het allemaal weer zo slecht we praten over een niets zeggend potje voetbal. Vriendschappelijk mij zegt het niets. Je kan wel zeggen we moeten scherp zijn en net zo ballen alsof we tegen az voetballen.Maar altijd weer is de praktijk en uitvoering even iets anders.Conclusies hier aan verbinden zijn zinloos en raken kant nog wal. Heeft Palmeiras ons soms laten zien hoe het wel moet.Kom op mensen Ajax was minder slecht en laten we nu gewoon lekker vanaf een donderdag achter onze ploeg gaan staan. En een oordeel geven over vriendschappelijk voetballen vergeet het in Nederland dat kunnen alleen de Duitsers.
De Boer had gewoon in de sterkste opstelling moeten spelen, dan loop je over zo’n middenmoter uit Brazilie heen.
@MICHAEL 25; Jij denkt zeker dat je de leukste bent met die opmerking van je. Doorgaan jochie met die onzin van jou trek je volle zalen.
Ik hoop op een spits, dat moet Frank nu toch ook inzien…
1-0 wat slecht zeg! ik snap niet wat er met ajax aan de hand is hoor… helaas doet niemand dat anders had dat al lang opgelost geweest.
liever 1-0 verliezen en daardoor weten dat je er harder aan moet trekken als de competitie weer begint dan 7-0 winnen en weer des Ajax lekker arrogant worden en punten morsen tegen de graafschap.
jullie maken je hierover druk? het enigste waar ik mij druk over kan maken is,waarom in godsnaam helemaal afreizen naar brazilië voor 1 wedstrijd.
zonde van het geld en de tijd. bovendien bestaat er een kans op een jetlag tegen az.
@Reynolds.
De kosten van deze reis vallen in het niets bij de begroting van Ajax.
En dit was meer dan 1 wedstrijdje, dit waren meerdere goeie trainingen en rust voor de spelers.
Ik denk eerder dat Ajax dikke winst maakt. % van de recette van de wedstrijd + natuurlijk shirtjes te verkopen en reclame voor Ajax maken, ‘exposure’ en meer van die dingen waar de marketingsmensen op geilen.
En in een warm klimaat trainen is ook beter dan in Nederland natuurlijk. Hoewel het deze winter ontzettend warm is hadden ze dat niet konden weten toen ze die reis planden natuurlijk.
@reynolds, AEGON zit erachter, dus prima. Zal wel een voetnoot in het contract zijn geweest.
De eerste helft vond ik ajax slordig.De tweede helft zag ik een beter combinerend AJAX alleen scherpte bij de afronding ontbrak. Het tegendoelpunt was volgens mij eenverdediginsfout. Hopelijk komt Boilesen snel terug.Ik hoop dat het een combinatie van factoren is: -temperatuur /vermoeidheid ontbreken van van der Wiel, gebrek aan wedstrijdritme Alderweireld……… ik blijf positief hopen op de stijgende lijn